Jak ćwiczyć brzuch w domu? - domowa siłownia

2022-01-21

Jak ćwiczyć brzuch w domu? - domowa siłownia

Każda osoba, która dopiero co rozpoczęła swoją przygodę z siłownią, z całą pewnością marzy o wyrzeźbionym brzuchu. Niestety obecna sytuacja uniemożliwia nam codzienne odwiedzanie siłowni i klubów fitness, dlatego trzeba znaleźć alternatywę dla standardowych ćwiczeń wykonywanych na maszynach treningowych. W tym artykule przedstawimy, w jaki sposób można ćwiczyć brzuch w domu!

Jak ćwiczyć brzuch w domu?

Wbrew pozorom ilość domowych ćwiczeń na brzuch potrafi całkiem konkretnie zadziwić. Możemy wskazać wiele rodzajów treningu, które przyniosą oczekiwane efekty, podobne do tych, które będziemy mogli uzyskać na siłowni lub w klubach fitness. Większość z nich nie będą nawet wymagały od Ciebie specjalistycznego sprzętu, jednak będą to treningi podstawowe, których rezultaty będą widoczne, jednak będą wymagały od Ciebie dużej ilości czasu. Jeżeli chciałbyś skrócić proces do minimum, warto postawić swój wybór na, choć podstawowe akcesoria, których cena nie powinna być szczególnie wysoka.

Dobrym rozwiązaniem będzie klatka treningowa, drążki do podciągania lub też poręcze do ćwiczeń. Pozwolą Ci one na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale i również wyrzeźbienie brzucha marzeń, który wcześniej mógł wydawać się całkowicie nieosiągalny! Jeżeli chciałbyś mieć pewność, że decydujesz się na profesjonalny sklep ze sprzętem do ćwiczeń, który nie zawiedzie Twoich oczekiwań, powinieneś zapoznać się z naszym bogatym asortymentem. W ofercie posiadamy profesjonalny sprzęt treningowy, zaczynając od maszyn, kończąc na podstawowych akcesoriach, które umożliwią wykonywanie w pełni funkcjonalnych treningów w domowym zaciszu. Postaw na ofertę profesjonalnego sprzedawcy, a na pewno się nie zawiedziesz, możemy Ci to wręcz zagwarantować

Jak ćwiczyć w domu, żeby schudnąć z brzucha?

Decydując się na ćwiczenia brzucha, prawdopodobnie przyświecają nam dwa cele. Pierwszym z nich będzie zrzucenie niechcianego tłuszczu, który zgromadził się właśnie w okolicach brzucha, zaś drugim będzie wyrzeźbienie mięśni. Oba te cele bez większego problemu można zrealizować w domowym zaciszu, należy pamiętać, że musimy być wytrwali w naszych działaniach. Jest to w zasadzie podstawowy czynnik, który powinien stać na pierwszym miejscu podczas jakiegokolwiek rodzaju treningu. Poniżej przedstawimy ciekawe propozycje ćwiczeń, które z biegiem czasu przyniosą satysfakcjonujące rezultaty.

Deska

Jest to ćwiczenie bardzo proste, ale przynosi ono oczekiwane efekty. Do jego wykonania będzie potrzebna jedynie podłoga, ale i również nasza wytrzymałość. Wystarczy jedynie przybrać pozycję taką, którą przybieramy podczas wykonywania pompek. Utrzymując głowę, plecy oraz biodra w linii prostej, zachowujemy naszą postawę przez 30-60 sekund, w zależności od naszej siły.

Brzuszki V-up

Brzuszki są prawdopodobnie najpopularniejszym sposobem na budowanie mięśni brzucha, jednak skuteczność tego ćwiczenia nie jest tak satysfakcjonująca, jak mogłoby się to wydawać. Warto jednak zastanowić się nad V-upami, które odbiegają co nieco od standardowej formy brzuszków. Pamiętaj o poprawnym wykonaniu! W pozycji leżącej na plecach wyciągnij ręce nad głowę. Odcinek lędźwiowy koniecznie powinien przylegać do podłoża! Następnie należy unieść ręce oraz nogi w kształt litery „V”, dzięki temu nasze mięśnie zostaną odpowiednio napięte i zmuszone do pracy.

Wyrzut nóg z klęku

Ćwiczenie te jest niezwykle popularne wśród mężczyzn, ze względu na swoją wysoką skuteczność. Z klęku podpartego, należy przytrzymać jedną podkurczoną nogę nad podłożem. Pamiętaj, że plecy powinny być lekko wgięte. Następnie noga powinna zostać wyprostowana, poprzez wyrzucenie do tyłu, w tym samym czasie wyprostuj swoje plecy, w celu uzyskania jak najlepszego efektu.

Powyżej wymieniliśmy zaledwie kilka ćwiczeń, które umożliwią nam zrzucenie kilogramów oraz wyrzeźbienie mięśni brzucha. Chcąc poznać inne formy treningu, warto odwiedzić sieć, w której bez większego problemu można znaleźć ciekawe propozycje. Pamiętaj, że efekty nie przyjdą od razu, dlatego zalecamy wytrwałość w dążeniu do celu!

Polecane

pixel