Blog

Co daje trening crossfit w domu?
W dzisiejszych czasach istnieje bardzo dużo rodzajów aktywności fizycznej, a coraz większą popularnością zwłaszcza wśród młodych ludzi cieszy się crossfit. Ćwiczenia zaliczane do tego typu treningu siłowego oraz kondycyjnego są na tyle niejednolite, że każda osoba może bez problemu przygotować dla siebie plan praktycznie na każdy kolejny dzień tygodnia.
Czytaj więcej
Jakie ćwiczenia ze sztangą w domu?
Chcesz zwiększyć swoją masę mięśniową, a zarazem siłę? Ćwiczenia ze sztangą od lat stanowią jeden z najpopularniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na osiągniecie obu tych efektów.
Czytaj więcej
Jak ułożyć plan treningowy w domu?
Niezależnie od tego, kiedy i gdzie lubisz ćwiczyć, w celu wykonania jak największej liczby różnorodnych i efektywnych jednocześnie czynności może pomóc Ci odpowiedni plan treningowy. W domu także przyda Ci się bez wątpienia, jeśli należysz do szerokiego grona osób, które preferują przebywanie w samotności podczas powtarzania kolejnych przysiadów, pompek, brzuszków i innych czynności. Nie wiesz, jak samodzielnie wykonać rozkład ćwiczeń, by następnie przechodzić od jednego z jego punktów do drugiego, rzeźbiąc swoje ciało i tracąc kalorie? Chętnie Ci w tym pomożemy. Przykładowy plan treningowy w domu nie musi bowiem być szczególnie skomplikowany, aby zawierały się w nim najlepsze pod względem efektywności ćwiczenia. Wystarczy jedynie zadbać o to, by za ich sprawą pod odpowiadającym Twoim możliwościom obciążeniom pozostawały wybrane przez Ciebie partie ciała, a najlepiej jego całość.
Czytaj więcej
Trening obwodowy w domu – co warto o nim wiedzieć?
Lubisz ćwiczyć poszczególne partie swojego ciała w taki sposób, by unikać niepotrzebnych przerw pomiędzy kolejnymi czynnościami wiodącymi Cię to wyrzeźbienia ud, pośladków czy brzucha w pożądany sposób? Trening obwodowy w domu powinien więc przypaść Ci do gustu. Działając według jego zasad, zdecydowanie nie będziesz tracić czasu, a efekty ciągłego pozostawania w ruchu będą bardzo mocno odczuwalne, o co przecież chodzi w walce o poprawę swojego wyglądu, prawda? Jeśli też tak uważasz, trening obwodowy w domu dla początkujących być może zainteresuje Cię na tyle, że szybko zapomnisz o pozostałych sposobach na doprowadzenie własnej sylwetki do odpowiadającego Ci stanu, wzrost masy mięśniowej oraz siły. Jeśli jednak nie wiesz dokładnie, jak zrobić trening obwodowy, by zapewnił widoczne rezultaty po możliwie jak najkrótszym czasie i spełnieniu kilku innych warunków (dieta, sen itd.), chętnie Ci wszystko wyjaśnimy.
Czytaj więcej
Aktywność fizyczna to bardzo ważny aspekt dbania o swoje zdrowie. Zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia dorosły człowiek, powinien tygodniowo wykonywać od 150 do 300 minut treningu o średniej intensywności. Nie zawsze musi to być okupione przejazdem przez całe miasto, by godzinę popływać w basenie czy na zajęcia fitness. Rozwiązaniem jest przydomowa siłownia.
Czytaj więcej
Ławeczka do ćwiczeń, zarówno prosta, jak i skośna, to podstawowy element wyposażenia siłowni. Nie jest to nic dziwnego, gdyż ten przyrząd pozwala zrobić trening, który będzie obejmował wszystkie partie ciała – od nóg, przez plecy, po ramiona. Dodatkowo ćwiczenia na ławeczce można wykonać bez wychodzenia z domu.
Czytaj więcej
Prawdopodobnie podciąganie na drążku to jedno z najtrudniejszych do wykonania ćwiczeń, mimo że w większości przypadków ćwiczący nie używają dodatkowego obciążenia. Ten rodzaj treningu jest kluczowym elementem w takich dyscyplinach jak crossfit, kalistenika czy street workout. Jednak równie często jest uwzględniany w programach treningowych profesjonalistów oraz amatorów pracy nad swoją sylwetką.
Czytaj więcej
Wbrew pozorom huśtawka ogrodowa nie jest elementem, z którego mogą korzystać jedynie dzieci. Wybierając odpowiedni produkt, możemy zapewnić dorosłym idealne miejsce do relaksu w letnie wieczory. Żeby odpowiednio zadbać o bezpieczne użytkowanie huśtawki tak przez dzieci jak i dorosłych, należy przede wszystkim znaleźć odpowiednie miejsce do jej montażu.
Czytaj więcej
Jeżeli jesteś osobą, która nie może sobie pozwolić na częste odwiedzanie klubów fitness lub siłowni, warto zastanowić się nad zakupem urządzenia wielofunkcyjnego, które umożliwi Ci funkcjonalny trening większości partii mięśniowych. Chcąc mieć pewność, że zdecydujesz się na optymalne rozwiązanie, warto postawić swój wybór na drabinkę gimnastyczną. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze ćwiczenia na tym przyrządzie!
Czytaj więcej
Coraz to większa ilość pasjonatów treningu decyduje się na budowę domowej siłowni. Obecna sytuacja w kraju oraz na świecie skutecznie uniemożliwia odwiedzanie klubów fitness, oraz siłowni. Chcąc rozpocząć ćwiczenia w domu, warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego sprzętu, który spełni nasze oczekiwania. W tym artykule przedstawimy, na jaką ławeczkę do ćwiczeń warto się zdecydować
Czytaj więcej
Każda osoba, która dopiero co rozpoczęła swoją przygodę z siłownią, z całą pewnością marzy o wyrzeźbionym brzuchu. Niestety obecna sytuacja uniemożliwia nam codzienne odwiedzanie siłowni i klubów fitness, dlatego trzeba znaleźć alternatywę dla standardowych ćwiczeń wykonywanych na maszynach treningowych. W tym artykule przedstawimy, w jaki sposób można ćwiczyć brzuch w domu!
Czytaj więcej
Pandemia sprawiła, że dostęp do klubów fitness lub siłowni stał się bardzo utrudniony. Chcąc zachować odpowiednią sylwetkę, coraz to więcej ludzi decyduje się na wykonywanie ćwiczeń w domowym zaciszu. Czy w naszym własnym mieszkaniu możemy zadbać o poprawny rozwój klatki piersiowej? W tym artykule przedstawimy ciekawe ćwiczenia, które Ci to umożliwią, przynosząc satysfakcjonujące rezultaty.
Czytaj więcej
Coraz to więcej ludzi decyduje się na wykonywanie ćwiczeń w domu. Ze względu na ogólnie panującą sytuację pandemiczną dostęp do klubów fitness lub też siłowni jest znacznie utrudniony. Jeżeli chcemy zachować dobrą sylwetkę podczas tego trudnego czasu, musimy zdecydować się na trening domowy. W jaki sposób można rozpocząć swoją przygodę z domową siłownią? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Czytaj więcej
Ćwiczenia w domu zyskują coraz to większą popularność. Głównym czynnikiem, który do tego się przyczynił, jest pandemia, która uniemożliwiła nam wizyty w siłowniach. Wyciągi są doskonałym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z domową siłownią. Jednak po jaki sprzęt powinniśmy sięgnąć? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to trudne pytanie!
Czytaj więcej
Ćwiczenia w domu zyskują coraz to większą popularność! Znacznym czynnikiem, który przyczynił się do lepszej sprzedaży siłowni domowych, jest pandemia. Brak możliwości odwiedzenia klubów fitness sprawił, że ludzie chcą zadbać o swoją sylwetkę w domowych warunkach. Osobiście uważamy, że warto rozpocząć swoją przygodę od klatki treningowej, jednak czym powinna się ona charakteryzować? W tym artykule odpowiemy na to pytanie!
Czytaj więcej
Coraz to więcej ludzi decyduje się na ćwiczenia domowe! Jest to spowodowane obecną sytuacją, w której obecnie żyjemy. Dostęp do klubów fitness jest bardzo ograniczony, dlatego skonstruowanie domowej siłowni wydaje się być niezwykle korzystnym pomysłem. W takim wypadku, po jaki sprzęt sportowy powinniśmy sięgać? W tym artykule postaramy się przedstawić podstawowe wybory!
Czytaj więcej
pixel