Trening obwodowy w domu – co warto o nim wiedzieć?

2022-09-19
Trening obwodowy w domu – co warto o nim wiedzieć?

Lubisz ćwiczyć poszczególne partie swojego ciała w taki sposób, by unikać niepotrzebnych przerw pomiędzy kolejnymi czynnościami wiodącymi Cię to wyrzeźbienia ud, pośladków czy brzucha w pożądany sposób? Trening obwodowy w domu powinien więc przypaść Ci do gustu. Działając według jego zasad, zdecydowanie nie będziesz tracić czasu, a efekty ciągłego pozostawania w ruchu będą bardzo mocno odczuwalne, o co przecież chodzi w walce o poprawę swojego wyglądu, prawda? Jeśli też tak uważasz, trening obwodowy w domu dla początkujących być może zainteresuje Cię na tyle, że szybko zapomnisz o pozostałych sposobach na doprowadzenie własnej sylwetki do odpowiadającego Ci stanu, wzrost masy mięśniowej oraz siły. Jeśli jednak nie wiesz dokładnie, jak zrobić trening obwodowy, by zapewnił widoczne rezultaty po możliwie jak najkrótszym czasie i spełnieniu kilku innych warunków (dieta, sen itd.), chętnie Ci wszystko wyjaśnimy.

Skuteczny trening obwodowy – jak go przeprowadzić, będąc początkującym?

Zastanawiasz się, czy trening obwodowy jest skuteczny? Jeśli przeprowadzasz go w zalecany sposób, trwa wystarczająco długo, a wybrane przez Ciebie ćwiczenia są dostosowane do Twoich potrzeb, śmiało można odpowiedzieć na powyższe pytanie twierdząco. Najlepiej jednak sprawdzić to osobiście, dołączając do bardzo szerokiego grona zwolenników właśnie tego typu aktywności fizycznej. Trening obwodowy dla początkujących w domu warto zacząć od nóg, by następnie przejść do wyższych partii ciała, kończąc na tych znajdujących się najwyżej. Taki sposób działania jest zarazem w możliwie najmniejszym stopniu wyczerpujący, co ma bardzo duże znaczenie, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że w przypadku treningów obwodowych domowych bardzo ważne jest, by unikać nawet najkrótszych przerw. Warto też zadbać o to, by zostały ze sobą połączenie ćwiczenia zarówno na siłę, jak i kondycję. W ten sposób nie tylko bowiem będziesz w stanie uatrakcyjnić własną sylwetkę, ale też zwiększyć swoją wytrzymałość. A zatem – jakie są ćwiczenia na trening obwodowy godne uwagi w przypadku początkujących? Nasze propozycje to:

  • wykonywanie rozkroków w podporze, aby dolne partie uległy rozciągnięciu;
  • skłony ciała – pięć powtórzeń;
  • bieg bokserski przez ok. minutę – naprzemienne unoszenie nóg i wyprowadzanie ciosów prostych w powietrze;
  • seria pajacyków przez ok. 60 sekund;
  • dziesięciokrotne wykonanie przysiadów z palcami rąk splecionymi za głową;
  • klasyczne pompki w tej samej liczbie.

Sposoby na urozmaicenie treningu obwodowego w domu

Dzięki przedstawionemu wyżej treningowi obwodowemu w domu osoby początkujące nie powinny zbyt szybko zniechęcić się do regularnego funkcjonowania według niego. Z czasem można przejść oczywiście do bardziej zaawansowanych ćwiczeń, jak np. martwy ciąg; wisłowanie sztangą, podrywanie hantli czy pompki na poręczach. Gdy uznasz, że do przeprowadzenia treningu obwodowego w domu dla początkujących są Ci potrzebne poszczególne zestawy do ćwiczeń, w tym ławeczki, bez problemu zdołasz pozyskać je w naszym sklepie. To profesjonalne, bezpieczne w użyciu i trwałe sprzęty, zdolne spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Jeśli należysz do tego grona, postaramy się sprostać Twoim potrzebom.

Zalecana częstotliwość wykonywania treningu obwodowego w domu

Wiesz już, czym jest trening obwodowy w domu. Ćwiczenia do niego zaliczane, dedykowane początkującym, także zdążyłeś poznać. Na koniec warto więc wspomnieć o tym, że nie należy przesadzać z częstotliwością ich wykonywania. Wystarczą 3-4 sesje treningowe w ciągu tygodnia. W innym razie możesz narazić swoje ciało na wystąpienie urazów, co często skutecznie zniechęca do podejmowania dalszych działań. Jak często można robić trening obwodowy, mając już pewne doświadczenie w tym zakresie? Najwięksi miłośnicy wylewania z siebie siódmych potów także nie powinni ćwiczyć więcej niż przez cztery dni tygodniowo. W celu uzyskania lepszych efektów zaleca się natomiast ewentualne zwiększenie obciążeń lub wykonywanie bardziej zaawansowanych czynności, charakterystycznych dla treningu obwodowego dla początkujących w domu.

Polecane

pixel