Najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową w domu

2022-01-21

Najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową w domu

Pandemia sprawiła, że dostęp do klubów fitness lub siłowni stał się bardzo utrudniony. Chcąc zachować odpowiednią sylwetkę, coraz to więcej ludzi decyduje się na wykonywanie ćwiczeń w domowym zaciszu. Czy w naszym własnym mieszkaniu możemy zadbać o poprawny rozwój klatki piersiowej? W tym artykule przedstawimy ciekawe ćwiczenia, które Ci to umożliwią, przynosząc satysfakcjonujące rezultaty.

Mięśnieklatki piersiowej – charakterystyka

Wbrew pozorom ćwiczenie klatki piersiowej nie jest tak trudne, jak mogłoby się to wydawać. Nie jest konieczny zakup skomplikowanych przyrządów takich jak ławeczki i obciążenia, aby móc osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. W przypadku klatki piersiowej możemy polegać przede wszystkim na masie naszego ciała, które sprawi, że podczas wykonywania ćwiczeń partie mięśniowe odpowiednią się rozwiną.

Oczywiście nie będziemy mogli sobie pozwolić na standardowe pompki przez cały czas, ponieważ możemy narazić się na stagnację. Jeżeli chcemy pozbyć się tego problemu, wystarczy jedynie zdecydować się na zakup podstawowego obciążenia, które sprawi, że mięśnie spotkają się z większym wysiłkiem, przez co będą mogły dalej się rozwijać. Na samym początku jednak wystarczy Ci to, co znajdziesz w domu. Chcąc zdecydować się na większą wygodę, warto jednak zdecydować się na zakup, choć podstawowych akcesoriów, których cena nie jest aż tak wysoka, jak mogłoby się to wydawać. Jeżeli poszukujesz sprawdzonego sklepu, w którym zakupisz sprzęty, które wymienimy poniżej, odwiedź naszą stronę, na której znajdziesz profesjonalne maszyny oraz przyrządy, które na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań, możemy Ci to wręcz zagwarantować.

Domowe ćwiczenia na klatkę

Stawiając na domowe ćwiczenia na klatkę, powinieneś skupić się na 3 najpopularniejszych rodzajów treningu, które możesz zrealizować bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu. Wystarczy jedynie podłoga, krzesła lub też stół. Poniżej przedstawimy ciekawe propozycje, którymi warto się zainteresować. Przyniosą one satysfakcjonujące efekty, podobne do tych, które możemy uzyskać w klubie fitness lub na siłowni.

Pompki

Tego rodzaju ćwiczeń prawdopodobnie nie trzeba nikomu przedstawiać, jest ono niezwykle proste i przynosi odpowiednie rezultaty. Oczywiście należy zadbać o ich odpowiednie wykonanie, ponieważ niepoprawne wykonywanie takiego treningu może być nawet szkodliwe. Musimy pamiętać o jednej najważniejszej rzeczy – w przypadku pompek staramy się naśladować standardowy ruch wyciskania na ławce. Tak samo, jak na siłowni, możemy dowolnie regulować obciążenie, poprzez zmiany pozycji naszego ciała. W przypadku standardowego pompowania wykorzystujemy 60% ciężaru naszego ciała. Jeżeli nasze nogi znajdują się na podwyższeniu, obciążenie zwiększa się do 70%. W zależności od wybranego typu wykonywania pompek możemy skupić się na różnych partiach mięśni klatki piersiowej, co jest niewątpliwym plusem wyżej wymienionej formy treningu. Zalecamy wykonywać je w zrównoważonych seriach, aby nie narazić się na zakwasy, które w przypadku klatki mogą być niezwykle uciążliwe.

Dipy na poręczach

Innym spojrzeniem na trening klatki piersiowej w domu, będą dipy na poręczach. Decydując się na to ćwiczenie, nie tylko rozwijamy naszą klatkę piersiową, ale i również bicepsy oraz tricepsy co jest niewątpliwą zaletą. Można je wykonywać na krzesłach, jednak zachęcamy do zakupu specjalnych poręczy, które w znaczny sposób zmniejszą ryzyko, gdyż jest to ćwiczenie dość kontuzyjne, więc warto zdecydować się również na odpowiednie rozgrzanie wymaganych partii mięśniowych, jeżeli nie chcemy narazić naszego zdrowia.

Side push-up

Zwracając uwagę na ćwiczenia na klatkę w domu, warto wspomnieć również o side push-upach. Polegają one na tym, że unosimy nasze ciało bokiem na jednej ręce. Należy jednak podkreślić, że jest to ćwiczenie wymagające, dlatego nie zalecamy tego typu treningu osobom początkującym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z budową sylwetki.

pixel