Jak zacząć ćwiczyć w domu?

2022-01-21

Jak zacząć ćwiczyć w domu?

Coraz to więcej ludzi decyduje się na wykonywanie ćwiczeń w domu. Ze względu na ogólnie panującą sytuację pandemiczną dostęp do klubów fitness lub też siłowni jest znacznie utrudniony. Jeżeli chcemy zachować dobrą sylwetkę podczas tego trudnego czasu, musimy zdecydować się na trening domowy. W jaki sposób można rozpocząć swoją przygodę z domową siłownią? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jak zacząć ćwiczyć od zera w domu?

Jeżeli chciałbyś wiedzieć jak zacząć ćwiczyć w domu, na samym początku powinieneś zastanowić się nad celami, które chciałbyś osiągnąć. Wiadomo, że dla każdego będą one inne, dlatego sprecyzowanie naszego planu działań powinno być obowiązkiem. Ćwiczenia wyglądają całkowicie inaczej w przypadku chęci zbudowania muskulatury lub zrzucenia zbędnych kilogramów, które udało nam się zdobyć podczas pobytu w domu. Przede wszystkim musimy dokładnie ustalić ilość treningów. Jeżeli jesteśmy osobami, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami w domu, to najlepiej zdecydować się na 3 dni treningowe, żeby mięśnie pomiędzy nimi mogły się odpowiednio zregenerować. Nie chcemy narażać się na dotkliwe zakwasy, które sprawią, że nasze codzienne funkcjonowanie będzie utrudnione.

W przypadku osób zaawansowanych warto postawić na dobrze sprecyzowany plan 5-dniowy, który umożliwi nam uzyskanie imponujących efektów w stosunkowo krótkim czasie. Kolejną czynnością będzie wybór zestawów ćwiczeń. W tym celu radzimy zrobić research internetowy, który umożliwi poznanie treningów na dane partie ciała, które najbardziej nas interesują. W przypadku początkujących, chcących zadbać o poprawną sylwetkę, warto postawić swój wybór na trening FBW, który sprawi, że każda partia mięśni będzie rozwijana w optymalny sposób.

Pamiętajmy również, że dieta to w zasadzie 70 procent udanego treningu. Warto odwiedzić dietetyka, który ułoży nam profesjonalny plan żywieniowy zgodny z naszym zapotrzebowaniem. Jeżeli nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na usługi tego typu, dobrym pomysłem będzie zachowanie deficytu kalorycznego. W sieci bez większego problemu można znaleźć sprawdzone kalkulatory, które przedstawią nam nasze codzienne zapotrzebowanie energetyczne, przez co będziemy mogli określić, jak powinien wyglądać nasz deficyt, żeby chudnięcie było możliwe. To wcale nie jest takie trudne! Wystarczy jedynie mieć odrobinę samozaparcia.

Co do ćwiczeń w domu?

Kolejnym aspektem, który należy poruszyć, będzie sprzęt, po który warto sięgać. Jeżeli celujemy w amatorskie treningi, wystarczy jedynie zdecydować się na zakup hantli, piłek oraz innych akcesoriów crossfitowych, które w prosty sposób pozwolą nam zadbać o sylwetkę. W przypadku chęci budowania muskulatury najlepiej postawić na w pełni wyposażoną siłownię domową, która będzie zawierała w sobie przyrządy umożliwiające profesjonalny trening każdej partii ciała. W celu znalezienia doskonałych maszyn treningowych i akcesoriów zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz profesjonalne artykułu, które na pewno sprostają Twoim oczekiwaniom.

Jakie ćwiczenia można wykonywać w domu?

Wśród osób, które zamierzają zdecydować się na domowe ćwiczenia, padają dwa podstawowe pytania: „Jakie ćwiczenia można wykonywać w domu?” oraz „czy ćwiczenia w domu dają efekty?”. Przechodząc do pierwszej kwestii, podkreślimy, że ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia. Na rynku bez większego problemu znajdziemy sprzęt, który umożliwi wykonywanie nam każdego rodzaju ćwiczeń. Nawet bez profesjonalnych maszyn możemy wykonać w pełni efektywny trening, który przyniesie nam oczekiwane rezultaty, wystarczy jedynie wykonać ten pierwszy krok! Pora teraz przejść do drugiego pytania, tutaj również odpowiedź będzie twierdząca. Z odrobiną wysiłku i samozaparcia będziemy mogli osiągnąć efekty takie jak w przypadku ćwiczeń w profesjonalnych klubach fitness, lub na siłowniach. Mało tego! Domowy trening może być również znacznie przyjemniejszy, ponieważ sami możemy narzucić sobie czas, w którym zechcemy zdecydować się na ćwiczenia.

Polecane

pixel