Jak wybrać bezpieczny model huśtawki ogrodowej?

2022-07-25

Jak wybrać bezpieczny model huśtawki ogrodowej?

Wbrew pozorom huśtawka ogrodowa nie jest elementem, z którego mogą korzystać jedynie dzieci. Wybierając odpowiedni produkt, możemy zapewnić dorosłym idealne miejsce do relaksu w letnie wieczory. Przed kupnem warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

  • wielkość,
  • materiał,
  • zabezpieczenia.

Żeby odpowiednio zadbać o bezpieczne użytkowanie huśtawki tak przez dzieci jak i dorosłych, należy przede wszystkim znaleźć odpowiednie miejsce do jej montażu. Konstrukcja musi być stabilna, a podłoże odpowiednio utwardzone czy nienarażone na warunki atmosferyczne, takiej jak obfite deszcze, które mogłyby podmyć konstrukcję i doprowadzić do jej przewrócenia.

Drugim elementem bezpieczeństwa do sprawdzenia przed zakupem jest dopuszczalne obciążenie. Huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo, która jest przeznaczona do użytku głównie przez dzieci, może mieć limit obciążenia 70 kg. Z kolei huśtawka ogrodowa 3-osobowa, której użytkownicy to w większości osoby dorosłe, może wytrzymać ciężar nawet 200 kg. Dla bezpieczeństwa konstrukcji, a co za tym idzie także użytkowników sprzętu, duże znaczenie ma materiał, z którego zostały wykonane główne elementy. Huśtawki ogrodowe metalowe są zwykle najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa, gdyż ich stabilność jest na najwyższym poziomie. Z rodzajem materiałów użytych do wykonania huśtawki wiąże się także jej dalsza eksploatacja. Wybierając sprzęt złożony z metalowych elementów, należy zadbać o to, czy się odporne na czynniki atmosferyczne takie jak słońce, deszcz czy mróz. W przypadku huśtawek drewnianych ważne będzie dbanie o ich konserwację, czyli regularne impregnowanie i ochrona przed słońcem oraz wilgocią.

Dla kogo huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo będzie odpowiednia?

Huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo to przede wszystkim idealne rozwiązanie dla dzieci. Na ogólnodostępnych placach zabaw jest to jeden z najbardziej obleganych elementów. Wybierając model z odpowiednim limitem obciążenia, będą mogli skorzystać z niego również dorośli. Oprócz ciekawej zabawy z grawitacją w bocianim gnieździe huśtanie uspokaja, relaksuje oraz odpręża wszystkich, którzy korzystają z tej formy aktywności. Co ważne w przypadku dzieci – bocianie gniazdo pozwoli odciągnąć je od sprzętu elektronicznego, takiego jak tablet czy telefon.

Czym wyróżniają się huśtawki ogrodowe metalowe?

Jeśli zależy nam, by huśtawka była widocznym elementem dekoracyjnym ogrodu, to powinniśmy sprawdzić ofertę na huśtawki ogrodowe metalowe. Duży wybór tkanin i kolorów w takich modelach pozwoli na idealne dopasowanie sprzętu do wyglądu naszego ogrodu. Dodatkowo metalowe egzemplarze oferują szereg dodatkowych funkcji takich, jak na przykład zakładana moskitiera. W takich okolicznościach czytanie książki przy lipcowym zachodzie słońca będzie mogło się odbywać bez obijających się o głowę trzmieli czy bzyczących nad uchem komarów.

Jak złożyć huśtawkę ogrodową szybko i bezpiecznie?

Pierwsza część odpowiedzi na pytanie „Jak złożyć huśtawkę ogrodową?” jest bardzo prosta – trzeba krok po kroku wykonywać instrukcję producenta. W kwestii bezpieczeństwa najważniejsze jest odpowiednie przymocowanie wszelkich śrub, które łączą elementy. Warto do tego celu wykorzystać na przykład wkrętarkę. Jeśli konstrukcja jest już złożona, należy ją zamocować do podłoża. Huśtawka ogrodowa 3-osobowa posiada w stelażu odpowiednio wywiercone otwory, które służą przymocowaniu całości do podłoża, a to z kolei jest ostatecznym gwarantem stabilności konstrukcji.

Jaki gruby łańcuch do huśtawki ogrodowej wybrać?

Gdy już dowiedzieliśmy się jak złożyć huśtawkę ogrodową i stelaż jest zamontowany w docelowym miejscu, to musimy zamontować siedziska. Jaki gruby łańcuch do huśtawki ogrodowej wybrać? Zasada jest dość prosta – im większa konstrukcja, tym grubszy łańcuch. Opcjonalnym wyborem jest lina, której żywotność, ze względu na wycieranie się materiału, jest znacznie niższa. Z tego względu najlepsza odpowiedź na pytanie „Jaki gruby łańcuch do huśtawki ogrodowej?” jest następująca: standardowy łańcuch ocynkowany Φ 5 mm.Z

pixel