Jakie ćwiczenia można wykonywać na drabinkach w domu? - dav-ski.pl

2022-01-21

Jakie ćwiczenia można wykonywać na drabinkach w domu?

Jeżeli jesteś osobą, która nie może sobie pozwolić na częste odwiedzanie klubów fitness lub siłowni, warto zastanowić się nad zakupem urządzenia wielofunkcyjnego, które umożliwi Ci funkcjonalny trening większości partii mięśniowych. Chcąc mieć pewność, że zdecydujesz się na optymalne rozwiązanie, warto postawić swój wybór na drabinkę gimnastyczną. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze ćwiczenia na tym przyrządzie!

Drabinka do ćwiczeń – czym ona jest?

Drabinka do ćwiczeń to urządzenie, które umożliwi nam bezproblemowy trening większości partii mięśniowych. Na sam sprzęt składa się drabinka gimnastyczna, ale i również poręcz z podłokietnikami, drążek do podciągania oraz ławeczka treningowa. Przyrząd ten cieszy się niezwykłą popularnością właśnie ze względu na swoją wysoką funkcjonalność oraz uniwersalność. Warto również podkreślić, że rozwiązanie to nie jest wcale tak drogie, jak mogłoby się wydawać, wystarczy jedynie odnaleźć sprawdzonego sprzedawcę, który oferuje uczciwe ceny.

Drabinka do ćwiczeń będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z poprawą sylwetki. Większość ćwiczeń, które wykonuje się na tego typu sprzęcie, nie są szczególnie skomplikowane, a przynoszą oczekiwane efekty. Domowa siłownia wcale nie musi wiązać się z zakupem ogromnej ilości sprzętu, drabinka powinna w zupełności wystarczyć! W naszym bogatym asortymencie odnajdziesz szeroki wybór tego typu przyrządów, wystarczy jedynie wybrać model, który najbardziej spełni nasze oczekiwania. Wówczas pozostanie nam tylko ułożenie planu treningowego zgodnego z naszymi potrzebami oraz możliwościami.

Drabinki gimnastyczne – ćwiczenia w domu

Zanim zaczniemy temat ćwiczeń na drabinkach gimnastycznych, powinieneś pamiętać o najważniejszym aspekcie każdego treningu. Rozgrzewka to podstawa! Jeżeli prawidłowo rozgrzejesz wszystkie partie mięśni, z których będziesz korzystać, możesz znacznie zmniejszyć ryzyko pojawienia się kontuzji. Dodatkowo udana rozgrzewka sprawi, że ćwiczenia będziesz wykonywać z większym komfortem oraz mniejszym wysiłkiem.

Prawdopodobnie większość z nas myśląc o drabinkach gimnastycznych, przypomina sobie czasy szkoły, gdzie ćwiczenia na tamtych ćwiczeniach nie charakteryzowały się niczym interesującym. W przypadku samodzielnych ćwiczeń na tym przyrządzie sytuacja całkowicie się zmienia, ponieważ decydujemy się wówczas na ćwiczenia wymagające, które będą miały realny wpływ na budowę naszej sylwetki. Podczas lekcji W-Fu, nie wykorzystywano nawet odrobiny potencjału tego sprzętu.

Teraz możemy wskazać ciekawe propozycje ćwiczeń, które pozwolą nam na wykonanie efektywnego treningu, który z biegiem czasu przyniesie nam upragnione rezultaty.

Unoszenie nóg na podporze

Pierwsze ćwiczenie będzie standardowe. Wystarczy jedynie oprzeć się plecami do drabinki, ręce ułożyć na podporach, a następnie unosimy nasze nogi jak najbliżej klatki piersiowej lub brody. Pozwoli nam to napiąć mięśnie brzucha i zmusić je do pracy, co będzie doskonałym sposobem na spalenie tkanki tłuszczowe oraz rozbudowę sylwetki.

Unoszenie nóg ze skrętami

Sytuacja wygląda niemalże analogicznie jak w poprzednim ćwiczeniu, jedynie podczas unoszenia nóg musimy skręcić je w taki sposób, żeby przylegały one do drabinki. Umożliwi nam to dokładne pobudzenie mięśni znajdujących się na naszych bokach.

Brzuszki na ławeczce

Niezawodnym ćwiczeniem będą również brzuszki, które bez większego problemu będziemy mogli wykonać na ławeczce dołączonej do zestawu. Powinieneś zacząć od odpowiedniego umocowania taśm, jest to niezwykle ważne, aby ćwiczenie było poprawnie wykonane. Następnie unosimy nasze biodra w stronę klatki piersiowej, dbając o napięcie w okolicach brzucha.

Oczywiście możemy wskazać więcej ćwiczeń, które można wykonywać na drabinkach do ćwiczeń. Domowa siłownia jednak charakteryzuje się szerokim asortymentem treningów, więc wymienienie ich wszystkich byłoby dużym problemem. Rozpocznij swoją przygodę ze światem fitness w najlepszym wydaniu. Postaw na drabinki gimnastyczne, efektów na pewno nie pożałujesz!

Polecane

pixel